Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Chirurgia estetyczna

Leczenie i usuwanie hemoroidów

Nie jest tajemnicą, iż hemoroidy, czyli żylaki odbytu to dolegliwość, którą odczuwa co drugi Polak. Jest to jednak dolegliwość, którą w początkowej fazie pokonać można w bardzo prosty sposób, dlatego też wizyta u lekarza proktologa powinna odbyć się jak najprędzej, nie zaś być odkładana w nieskończoność.

Sposoby leczenia hemoroidów

Do najczęstszych sposobów leczenia hemoroidów należą m.in. operacja, skleroterapia, gumkowanie, czy laseroterapia.
W ostatnim czasie popularna stała się metoda leczenia za pomocą techniki fal radiowych hemoRF. To stosunkowo nowa metoda, którą można zastosować właściwie na każdym etapie choroby.

HemorFR – rewolucja w leczeniu

Choć metoda ta jest stosunkowo nowa, zyskała już mnóstwo zwolenników wśród lekarzy, jak i pacjentów. Polega ona na działaniu na tkankę fal elektromagnetycznych o wysokich częstotliwościach, w wyniku czego następuje destrukcja tkanek hemoroidalnych.

Duże zalety tego typu zabiegu to:
– bezpieczeństwo
– mała inwazyjność
– bezpieczeństwo
– duża skuteczność

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa bardzo krótko, najczęściej jest to zaledwie kilka minut. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga on żadnych specjalnych przygotowań.
Poprzez specjalny wziernik wprowadzana jest końcówka światłowodu. Następnie emitowana jest energia, która powoduje destrukcję tkanki hemoroidu, która była rozrośnięta. Cały zabieg to około 10 minut, chory nie wymaga hospitalizacji, dlatego też może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Mało tego, możliwy jest w większości przypadków powrót do normalnej aktywności zawodowej, gdyż zabieg ten nie wywołuje żadnych komplikacji, a jedynie dyskomfort oraz delikatne dolegliwości bólowe możliwe do zlikwidowania za pomocą ogólnodostępnych łagodnych środków przeciwbólowych.

Zabieg ten może zakończony być jednorazowo. Jednak w przypadku bardziej zaawansowanej choroby należy powtórzyć go od 1 do 3 razy (metoda ta zamyka się więc w przedziale od 1 do 4 zabiegów). Zabiegi te wykonuje się wówczas w odstępach miesięcznych.

Poznaj przyczyny powstawania hemoroidów

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna Warszawa Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. To rozwój nowoczesnej technologii, sprzętu oraz coraz bogatsza wiedza w tej materii, pozwalają w bezpieczny i skuteczny sposób rozprawić się z…

więcej

Medycyna estetyczna

Komórki macierzyste medycyną XXI wieku

Komórki macierzyste są najbardziej pierwotnymi komórkami, które tworzą strukturę organizmu. Ich cechy są tak unikatowe, że terapia z ich zastosowaniem nazywana jest „medycyną XXI wieku”. Skąd się biorą komórki macierzyste? Ze względu na pochodzenie komórek macierzystych, wyróżnia się…

więcej

Medycyna estetyczna

WYPEŁNIACZE SKÓRNE

Policzki, które niegdyś były pełne i młodzieńcze, mogą z czasem tracić objętość i elastyczność w wyniku utraty podskórnej tkanki tłuszczowej na twarzy. Jest to częste zjawisko i naturalna część procesu starzenia, przez co wyglądamy i czujemy się znacznie starsi,…

więcej