Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna estetyczna

WYPEŁNIACZE SKÓRNE

Policzki, które niegdyś były pełne i młodzieńcze, mogą z czasem tracić objętość i elastyczność w wyniku utraty podskórnej tkanki tłuszczowej na twarzy. Jest to częste zjawisko i naturalna część procesu starzenia, przez co wyglądamy i czujemy się znacznie starsi, niż być może jesteśmy. Pustka w okolicach kości policzkowych może sprawić, że odbicie w lustrze będzie wyglądać na zmęczone i wychudzone. Nadszedł czas, aby przywrócić tę młodzieńczą pulchność, abyś mógł po prostu pokochać osobę, która na ciebie patrzy!

Ci z nas, którzy mają tę szczególną obawę, odnieśliby duże korzyści z wypełniaczy skórnych na bazie kwasu hialuronowego. Wystarczy kilka szybkich i prostych zastrzyków, aby uzyskać idealnie wyrzeźbione, powiększone kości policzkowe, a naturalna produkcja kolagenu i elastyny ​​jest stymulowana od wewnątrz w celu długotrwałego odmłodzenia.

WYPEŁNIACZE SKÓRNE

Wypełniacze skórne modyfikują anatomię starzejącej się skóry: przywracanie objętości, wypełnianie depresji i zmarszczek skóry, przywracanie nawilżenia skóry.

Wraz z wiekiem skutki grawitacji, ekspozycji na słońce i utraty objętości twarzy przyczyniają się do powstawania zmarszczek, fałdów, zagłębień i zwiotczenia twarzy. Korzystając z nowoczesnych technik medycyny estetycznej, coraz więcej osób decyduje się na niechirurgiczne zabiegi powiększania twarzy, aby skorygować te problemy. Wypełniacze skórne są na czele tej rewolucji.

Wypełniacze skórne to biokompatybilne żele, które wstrzykuje się pod skórę w celu poprawienia wyglądu twarzy poprzez przywrócenie owalu twarzy i utratę objętości.

Znajdując się w skórze pomagają również w produkcji nowego kolagenu, poprawiają naturalną teksturę i elastyczność skóry, poprawiają nawilżenie i zapobiegają wiotczeniu. Dostępnych jest kilka rodzajów i marek wypełniaczy: Juvaderm, Teosal, Belotero, Revanesse, Radiesse, Ellanse ect.

Wypełniacze skórne są powszechnie stosowane w następujących obszarach twarzy:
• niechirurgiczna korekcja nosa (niechirurgiczna plastyka nosa)
• powiększanie ust
• powiększanie policzków
• doliny łez (cienie wokół oczu)
• bruzdy nosowo-wargowe
• zmarszczki marionetki / policzki
• uwydatnienie podbródka

Leczenie zwykle obejmuje nałożenie kremu znieczulającego miejscowo lub miejscową infiltrację znieczulenia na leczony obszar. Dermalny żel wypełniający jest wygodnie wstrzykiwany w obszar, gdy jest zdrętwiały.
Czas zabiegu różni się w zależności od ilości wymaganych wypełniaczy skórnych i leczonego obszaru, ale zwykle zajmuje około 30 do 45 minut.

Pacjentom zaleca się powstrzymanie się od intensywnych ćwiczeń i nadmiernego spożywania alkoholu, ponieważ czynniki te mogą zwiększać ryzyko wystąpienia siniaków.
Leczenie wypełniaczami skórnymi czasami wymaga więcej niż jednej sesji, aby osiągnąć najlepsze wyniki. Pierwszy zabieg stanowi podstawę kolejnych zabiegów, a kolejne pozwalają na ewentualne korekty.

Początkowa obróbka zwykle wymaga największej ilości wypełniacza. W związku z tym zazwyczaj jesteśmy zobowiązani do wykonania doładowań tylko w celu utrzymania pożądanego długoterminowego wyniku.

Istnieje bardzo niewiele zagrożeń związanych z wypełniaczami skórnymi, gdy są stosowane przez doświadczonego lekarza, który dobrze zna anatomię twarzy. Reakcje alergiczne i poważne urazy naczyniowe są niezwykle rzadkie. Wypełniacze skórne są stosowane ze względów kosmetycznych od ponad 20 lat. Drobne działania niepożądane obejmują tymczasowy obrzęk i zasinienie w miejscu wstrzyknięcia.

Ogólnie przestoje są minimalne i większość ludzi wraca do swoich normalnych zajęć później w ciągu dnia. Przyczyną przestoju jest zwykle obrzęk lub zasinienie, które w większości przypadków można łatwo zamaskować makijażem. Wypełniacze ust mają tendencję do wywoływania większego obrzęku u pacjentów w wieku 50 lat i starszych. W niektórych przypadkach może to trwać do 72 godzin, ale potem ustala się bardzo dobrze.

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk. To ustąpi w ciągu kilku dni. Wypełniacze biostymulujące zwykle działają przez okres kilku tygodni.

Większość filtrów skórnych trwa od 6 do 18 miesięcy. Wypełniacze mają tendencję do krótszego czasu trwania u osób palących lub zaangażowanych w energiczne programy ćwiczeń fizycznych. Zasinienie jest najczęstszym skutkiem ubocznym każdego leczenia opartego na zastrzykach. Aby to zminimalizować, najlepiej unikać leków przeciwzapalnych, takich jak aspiryna (chyba że z powodów medycznych) ibuprofen, suplementy oleju rybnego, zielona herbata, czosnek, miłorząb i inne produkty ziołowe na tydzień przed zabiegiem.

Wiadomo, że wszystkie te produkty rozrzedzają krew i wydłużają jej czas krzepnięcia, zwiększając tym samym ryzyko powstawania siniaków. Prosimy o poinformowanie personelu medycznego o przyjmowaniu jakichkolwiek leków podczas pierwszej konsultacji.
Alkohol zwiększa również ryzyko powstania siniaków, dlatego dzień przed zabiegiem należy ograniczyć jego spożycie do minimum.
(Uwaga: jeśli masz historię opryszczki, prosimy o poinformowanie nas podczas wstępnej konsultacji, ponieważ leczenie wypełniaczem tkanek miękkich może spowodować zaostrzenie opryszczki. Przed jakimkolwiek leczeniem może być konieczne zastosowanie profilaktycznych leków przeciwwirusowych ).

Koszt wypełniaczy skórnych zależy od ilości użytej na sesję i leczonego obszaru. Każdy pacjent jest wyjątkowy i ma indywidualne wymagania dotyczące leczenia. Ocenia się to podczas wstępnej konsultacji z lekarzem prowadzącym. Plan leczenia jest wyznaczany dla każdego pacjenta w oparciu o jego budżet i kliniczną poprawę, którą chcą osiągnąć.

AUGMENTACJA POLICZKA Z WYPEŁNIACZAMI SKÓRNYMI

Wyraźne kości policzkowe i dobrze zarysowana szczęka to pożądane cechy twarzy i cechy urody. Niektórzy ludzie rodzą się naturalnie z wysokimi kośćmi policzkowymi, ale wraz z procesem starzenia obserwujemy utratę objętości i elastyczności policzków.
Powiększanie policzków za pomocą wypełniaczy skórnych może poprawić owal twarzy i zrównoważyć rysy twarzy, przywracając młodzieńczy wygląd.

Jakie rodzaje filtrów skórnych są używane do powiększania policzków?
Obecnie dostępnych jest kilka rodzajów wypełniaczy do powiększania policzków: Juvaderm Voluma, Belotero Volume, Radiesse, Teoxane, Princess Volume.

Jakie są potencjalne skutki uboczne wypełniaczy skórnych w przypadku powiększania policzków?
Częste działania niepożądane związane z wypełniaczami skórnymi to tymczasowy obrzęk i łagodne zasinienie okolicy. Zalecamy wszystkim naszym pacjentom spuszczanie na 3-4 dni przed zabiegiem produktów rozrzedzających krew, takich jak aspiryna, ibuprofen, olej rybny itp.

WYPEŁNIACZE POD OCZY DO KORYGU ŁEZ

Ten wklęsły obszar, zwany także „doliną łez”, często wydaje się ciemniejszy niż otaczająca go skóra z powodu odbicia światła. U niektórych pechowych osób w młodszym wieku może dojść do zagłębienia się łez i pojawienia się cieni pod oczami. Może się to pogorszyć w przypadku braku ruchu, stresu, długotrwałej choroby, nadużywania substancji i złych wzorców snu.

W jaki sposób naprawia się pustkę w dolinie łez?
Ubytek łzy z workami pod oczami (wybrzuszone poduszeczki tłuszczowe dolnej powieki) najlepiej naprawić operacyjnie (Blepharoplastyka). Pustki bez wybrzuszonych poduszek tłuszczowych można łatwo poprawić za pomocą niechirurgicznych alternatyw, takich jak wypełniacze skórne lub nici PDO.

W jaki sposób stosuje się wypełniacze skórne, aby korygować zapadnięcie pod oczami?
Wypełniacze skórne działają poprzez zwiększenie objętości obszaru dolnego powieki, który zaczyna tracić objętość wraz z wiekiem. Żel wypełniający wstrzykuje się bezboleśnie cienką kaniulą po dokładnym znieczuleniu okolicy kremem miejscowo znieczulającym. To uzupełnia utraconą objętość tkanek miękkich w tym obszarze, dając pełniejszy, bardziej konturowy wygląd.
Zabieg trwa około 15-30 minut. Rezultaty są widoczne natychmiast i dają młodszy i bardziej świeży wygląd. Efekt zabiegu utrzymuje się od 8 do 12 miesięcy.

Jakie są potencjalne komplikacje tej procedury?
Po wstrzyknięciu miejscowy obrzęk i zasinienie są stosunkowo częstymi skutkami ubocznymi tej procedury i mogą utrzymywać się przez kilka dni. U kobiet dobry podkład może całkiem dobrze ukryć wszelkie siniaki.

Ile to kosztuje?
Koszty zabiegu zależą od stopnia wydrążenia i ilości użytego wypełniacza. 

KSZTAŁT BRODY

Powiększanie podbródka to bardzo popularny zabieg kosmetyczny zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet.

Pomaga mężczyznom ze słabymi szczękami mieć silną i męską linię szczęki.

U kobiet tworzy bardziej atrakcyjny profil z przyjemniejszym, trójkątnym kształtem dolnej części twarzy.

Zabieg wykonywany jest przy użyciu Dermal Filler Radiesse.

PODWYŻSZENIE UST

Powiększanie ust to zabieg kosmetyczny mający na celu nadanie wargom pełniejszych, a także redukcję wszelkich drobnych zmarszczek wokół ust. Istnieje kilka metod zwiększania objętości ust, w tym przeszczep tłuszczu, implanty silikonowe, wypełniacze skórne i specjalistyczne nici do ust.

Specjalizujemy się w wypełnianiu warg dermalnych preparatami Teosyal Pure Sense Kiss, Juvaderm, Belotero, Revanesse Kiss.

Z kosmetycznego punktu widzenia estetyczne usta mają:

  • Dobrze określona granica
  • Dobrze zdefiniowany łuk kupidyna i kolumny filtrum
  • Lekkie, ale bezczelne wzniesienie w rogach
  • Przyjemna objętość górnych i dolnych ust z zachowaniem „ złotego podziału ”

Objętość i kształt ust muszą pasować do innych rysów twarzy i nie zachęcamy pacjentów do poszukiwania efektów kosmetycznych, które mogą wyglądać nienaturalnie, nieproporcjonalnie lub przesadnie.

Szeroka gama wypełniaczy skórnych jest idealna do niechirurgicznego powiększania ust w ramach procedury walk-in.

Zabieg powiększania ust z wypełniaczami skórnymi trwa około 30-45 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym przy użyciu bardzo małych igieł. Delikatna ręka, zastosowanie zaawansowanej techniki wstrzykiwania i dbałość o szczegóły są najważniejsze, aby wykonać udaną procedurę powiększania ust i zapewnić naturalny wygląd.

Czy zabieg jest bolesny?
Nie. Początkowo może wystąpić niewielki dyskomfort, ale procedura nie jest bolesna. Żel wypełniający zawiera środek miejscowo znieczulający, a leczony obszar staje się automatycznie znieczulony w ciągu pierwszych kilku sekund. W miejscu wstrzyknięcia może pojawić się niewielka kropla krwi, ale samo krwawienie nie występuje. Miejscowe znieczulenie krem, lód i miejscowa infiltracja środkiem znieczulającym należą do technik, których używamy, aby procedura była praktycznie bezbolesna.

Co się dzieje po zabiegu?
Większość pacjentów odczuwa minimalny obrzęk warg, ale ustąpi on po 2-3 dniach. Pełen efekt zabiegu powiększania ust zobaczysz już po 10-14 dniach.

Jak długo utrzymują się efekty?
Efekt zabiegu powiększania ust utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy w zależności od rodzaju i ilości zastosowanego wypełniacza skórnego.
Istnieje kilka czynników, które mogą również wpływać na żywotność wypełniaczy skórnych, w tym indywidualny metabolizm pacjenta i jego styl życia (palenie, poziom aktywności fizycznej itp.). Nasi lekarze zalecą rodzaj wypełniacza w zależności od Twoich oczekiwań i budżetu.

ODMŁADZANIE RĄK

z BIOSTYMULACYJNYMI WYPEŁNIACZAMI SKÓRY (Radiesse, Ellanse)

Kolagen jest kluczowym składnikiem strukturalnym, który utrzymuje młodzieńczy wygląd i pulchność skóry. Wraz z wiekiem naturalna produkcja kolagenu w naszym organizmie spada i zaczynamy widzieć linie twarzy, zmarszczki i wgłębienia. Palenie i uszkodzenia słoneczne znacząco przyczyniają się do przyspieszenia tego procesu.

Biostymulujące wypełniacze skórne pomagają korygować zmarszczki, fałdy i zwiotczenie twarzy, które pojawiają się wraz ze starzeniem się i / lub niedawną utratą wagi. Po wstrzyknięciu promują produkcję kolagenu przez okres tygodni i miesięcy, co skutkuje pełniejszym i bardziej odmłodzonym wyglądem.

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna Warszawa Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. To rozwój nowoczesnej technologii, sprzętu oraz coraz bogatsza wiedza w tej materii, pozwalają w bezpieczny i skuteczny sposób rozprawić się z…

więcej

Medycyna estetyczna

Komórki macierzyste medycyną XXI wieku

Komórki macierzyste są najbardziej pierwotnymi komórkami, które tworzą strukturę organizmu. Ich cechy są tak unikatowe, że terapia z ich zastosowaniem nazywana jest „medycyną XXI wieku”. Skąd się biorą komórki macierzyste? Ze względu na pochodzenie komórek macierzystych, wyróżnia się…

więcej

Medycyna estetyczna

WYPEŁNIACZE SKÓRNE

Policzki, które niegdyś były pełne i młodzieńcze, mogą z czasem tracić objętość i elastyczność w wyniku utraty podskórnej tkanki tłuszczowej na twarzy. Jest to częste zjawisko i naturalna część procesu starzenia, przez co wyglądamy i czujemy się znacznie starsi,…

więcej