Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Ginekologia estetyczna

Nietrzymanie moczu można wyleczyć

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu jest konsekwencją nieprawidłowej pracy mięśni dna miednicy mniejszej (mięśni Kegla) odpowiedzialnych m.in. za utrzymanie moczu w pęcherzu moczowym. Przebyte ciąże, infekcje, niektóre leki lub mikro urazy mogą osłabiać ich siłę co objawia się mimowolnym popuszczaniem moczu.

Na czym polega laserowe leczenie nietrzymania moczu?

Zabieg ma na celu przywrócenie napięcia oraz sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ściany pochwy. Zabieg ten wykorzystuje laser powodujący wzmacnianie powięzi wewnątrzmiedniczej, ścianek pochwy,  a także obszar ujścia cewki moczowej. Światło lasera stymuluje włókna kolagenowe śluzówki prowadząc do ich namnażania i wzmocnienia. Dochodzi do obkurczania tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi następnie do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

Zalety:

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest najbezpieczniejszą, najmniej inwazyjną i najdokładniejszą metodą leczenia. Do wykonania zabiegu nie potrzebujesz znieczulenia, ponieważ leczenie jest bezbolesne!

Ile czasu trwa zabieg?

Średni czas trwania zabiegu to 30 minut.

Po zabiegu:

Możesz wrócić do domu i spędzić resztę czasu jak w zwyczajny dzień. Możliwe jest pojawienie się  przesięku surowiczego, wtedy zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż ten przesięk nie ustąpi. Nie poleca się  utrzymuj stosunków płciowych przez około miesiąc od zabiegu.

Ile czasu utrzymuje się efekt?

Młode kobiety mogą cieszyć się efektem przez wiele lat. Ewentualnie do następnego porodu, podczas którego zawsze istnieje ryzyko powtórnego, nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Jednak wzmocnienie pochwy podczas tego zabiegu połączone z regularnym ćwiczeniem mięśni Kegla, mogą zaprocentować i kolejny poród może okazać się mniej destrukcyjny lub nie powodować powtórnych problemów.

Inne polecane artykuły:

Medycyna

Czy terapia zastępcza testosteronem jest dla Ciebie?

Wielu mężczyzn z niskim testosteronem zgłasza poprawę poziomu energii, popędu płciowego i nastroju po leczeniu testosteronem. Jeśli testosteron jest niski, dlaczego nie podnieść go? Nie tak szybko. Niski poziom testosteronu sam w sobie nie wymaga leczenia. Testosteronowa terapia…

więcej

Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna Warszawa Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. To rozwój nowoczesnej technologii, sprzętu oraz coraz bogatsza wiedza w tej materii, pozwalają w bezpieczny i skuteczny sposób rozprawić się z…

więcej

Medycyna estetyczna

Komórki macierzyste medycyną XXI wieku

Komórki macierzyste są najbardziej pierwotnymi komórkami, które tworzą strukturę organizmu. Ich cechy są tak unikatowe, że terapia z ich zastosowaniem nazywana jest „medycyną XXI wieku”. Skąd się biorą komórki macierzyste? Ze względu na pochodzenie komórek macierzystych, wyróżnia się…

więcej

Medycyna estetyczna

WYPEŁNIACZE SKÓRNE

Policzki, które niegdyś były pełne i młodzieńcze, mogą z czasem tracić objętość i elastyczność w wyniku utraty podskórnej tkanki tłuszczowej na twarzy. Jest to częste zjawisko i naturalna część procesu starzenia, przez co wyglądamy i czujemy się znacznie starsi,…

więcej