Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna estetyczna

Marzysz o pełny ustach? Dowiedz się w jaki sposób osiągnąć doskonały efekt!

Jak pokazują badania, aż 67 procent Pań marzy o zmianie kształtu lub wielkości swoich ust. Dzisiejsza kosmetologia i medycyna estetyczna dają kobietom ogromne możliwości w zakresie bezpiecznego i skutecznego modelowania warg.

Trzeba przyznać, że świadomość korzyści wynikających z przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej ma tendencję wzrostową. Pacjentki przekonują się, że takie zabiegi nie muszą być wyjątkowo drogie, ryzykowne czy dostępne jedynie dla wąskiej, elitarnej grupy kobiet.

Dziś każda z nas ma szansę zmienić swój wygląd, poprawiając samopoczucie i skutecznie pozbywając się kompleksów. Pamiętajmy bowiem, że modelowanie ust ma na celu nie tylko zwiększenie ich objętości czy podkreślenie konturu. Bardzo często wykonywane są również zabiegi wyrównujące asymetrię warg, co dla wielu kobiet może stanowić spory problem natury estetycznej, generujący poważne kompleksy.

Decydując się na wypełnianie ust pamiętaj, żeby nie sugerować się wyglądem koleżanek, które zabieg mają już za sobą i nie oczekiwać efektów, osiągniętych przez gwiazdy i celebrytki. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg powinien zapewnić Ci przede wszystkim naturalny efekt. Napompowane, nienaturalne wargi wyglądają karykaturalnie i z całą pewnością nie są synonimem dobrego smaku i stylu.

Najpopularniejsza metoda modelowania ust – kwas hialuronowy

Jako najbardziej popularną metodę modelowania ust możemy uznać wypełnienie ich kwasem hialuronowym. Jest to glikozaminoglikan, czyli rodzaj  polisacharydu występującego we wszystkich organizmach żywych. Zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody w skórze właściwej, dzięki czemu zachowuje ona jędrność i sprężystość. Niestety, z wiekiem poziom kwasu w skórze ulega zmniejszeniu, co przekłada się na szybsze starzenie i powstawanie zmarszczek. Syntetyczne wypełniacze, zawierające kwas hialuronowy mają postać żelu, który po wprowadzeniu w określone miejsce wiąże wodę, zwiększając objętość danego obszaru. Przy pomocy preparatu z kwasem hialuronowym skutecznie wymodelujesz zarówno kontur warg (czyli granicę pomiędzy ustami a skórą) jak i ich objętość (czyli czerwień). Co ciekawe, taki zabieg nie tylko modeluje kształt ust, ale również doskonale ja nawilża. Wiele starszych kobiet decyduje się na zabieg z użyciem kwasu hialurnowego nie po to, aby powiększyć wargi, ale aby stały się one bardziej jędrne i nawilżone.

Zabieg powiększania ust kwasem trwa około 60 minut i wykonywany jest po uprzednim znieczuleniu skóry specjalnym kremem. Warto wiedzieć, że wiele nowoczesnych preparatów zawiera dodatek lidokainy, która wykazuje dodatkowe działanie przeciwbólowe. Odczucia podczas zabiegu zależą również od indywidualnej wrażliwości na ból i cyklu hormonalnego.

Zadbaj o to, aby wykonać wypełnianie ust w gabinecie, w którym używane są najnowszej generacji, popularne preparaty, posiadające niezbędne atesty. Wypełniacze starej generacji mogą przynieść Ci zdecydowanie więcej szkody niż pożytku. W przypadku zabiegów medycyny estetycznej „tanio” rzadko oznacza „dobrze”.

Usta po zabiegu

Dobrze rozprowadzony w ustach preparat nie zmienia wrażeń czuciowych i nie powoduje dyskomfortu w codziennych sytuacjach. Po zabiegu warto pić dużo niegazowanej wody mineralnej (celem związania cząsteczek kwasu), należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego oraz chronić usta przed urazami mechanicznymi. Obrzęk utrzymuje się z reguły przez 24 godziny, a najlepszy efekt jest

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna Warszawa Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. To rozwój nowoczesnej technologii, sprzętu oraz coraz bogatsza wiedza w tej materii, pozwalają w bezpieczny i skuteczny sposób rozprawić się z…

więcej

Medycyna estetyczna

Komórki macierzyste medycyną XXI wieku

Komórki macierzyste są najbardziej pierwotnymi komórkami, które tworzą strukturę organizmu. Ich cechy są tak unikatowe, że terapia z ich zastosowaniem nazywana jest „medycyną XXI wieku”. Skąd się biorą komórki macierzyste? Ze względu na pochodzenie komórek macierzystych, wyróżnia się…

więcej

Medycyna estetyczna

WYPEŁNIACZE SKÓRNE

Policzki, które niegdyś były pełne i młodzieńcze, mogą z czasem tracić objętość i elastyczność w wyniku utraty podskórnej tkanki tłuszczowej na twarzy. Jest to częste zjawisko i naturalna część procesu starzenia, przez co wyglądamy i czujemy się znacznie starsi,…

więcej