Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna

Lipoliza iniekcyjna – na czym polega i czy jest bezpieczna?

Mimo że odpowiednia dieta i trening skutecznie poprawiają sylwetkę, nie zawsze przynoszą takie rezultaty, jakich oczekujemy. Za ich pomocą nie pozbędziemy się tłuszczu z konkretnych partii ciała, a to właśnie na nich (np. na udach lub brzuchu) gromadzi się najbardziej oporna tkanka tłuszczowa.

Czy istnieje sposób, dzięki któremu pozbędziesz się jej szybko i skutecznie?

Tak! Poznaj lipolizę iniekcyjną, czyli jedną z najlepszych metod modelowania sylwetki. Z artykułu dowiesz się o niej wszystkiego, co najważniejsze, a tu https://michalrozalski.pl/portfolio/lipoliza-iniekcyjna-rozpad-komorek-tluszczowych/ znajdziesz najwazniejsze informacje o rozpadzie komórek tłuszczowych z pomocą lipolizy iniekcyjnej.

 • Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg bezinwazyjny (nie wymaga ingerencji chirurgicznej), dzięki któremu na stałe usuniesz tkankę tłuszczową z konkretnego miejsca na ciele. Polega na sztucznym wywołaniu naturalnej reakcji, którą jest lipoliza, czyli rozpad tłuszczu (trójglicerydów) do wolnych kwasów tłuszczowych oraz glicerolu.

Lekarz stosuje w tym celu specjalny roztwór fosfatydylocholiny oraz dezoksycholanu. Nie tylko prowokuje on rozpad tłuszczów, ale również ich szybsze wchłanianie się i wydalanie z organizmu.

 • Jak przebiega zabieg?

Na początku lekarz nakłada maść znieczulającą na miejsca, które będą ostrzykiwane roztworem. Następnie, gdy znieczulenie zacznie działać, przy pomocy igły wprowadza preparat pod skórę. Praktycznie tego nie poczujesz. Co najwyżej pojawi się nieprzyjemne pieczenie lub swędzenie, ale są to zupełnie normalne objawy, więc nie masz się czego bać.

Zabieg jest stosunkowo krótki. W zależności od miejsca iniekcji trwa od kilkunastu minut do maksymalnie godziny.

 • Efekty lipolizy iniekcyjnej

Głównym i najważniejszym rezultatem zabiegu jest oczywiście miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej. Dzięki niemu pozbędziesz się tłuszczu m.in. z brzucha, bioder, pośladków, ud czy nawet ramion. Lipoliza iniekcyjna wspomaga usówanie drugiego podbródka.

Zabieg usunie do kilku centymetrów obwodu z ostrzykniętych miejsc.

Lipoliza iniekcyjna to również dobry sposób na walkę z cellulitem. Dlaczego? Ponieważ poprawia mikrokrążenie i przyspiesza metabolizm skóry, dzięki czemu ta staje się lepiej odżywiona, gładsza i bardziej sprężysta. Ponadto lipoliza przyspiesza regenerację.

Jednak pamiętaj, że niekiedy zabieg przynosi odpowiednie rezultaty dopiero po kilku powtórzeniach. Trzy lub cztery lipolizy iniekcyjne w odstępach jednego miesiąca to standard, który daje najlepsze efekty.

Nie zrażaj się więc, jeśli po pierwszym zabiegu nie zauważysz znacznych zmian.

 • Dla kogo jest przeznaczona lipoliza iniekcyjna?

Mimo że głównym celem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej, nie powstał on jako sposób na odchudzanie dla osób otyłych. To raczej zabieg modelowania sylwetki dla tych, którzy mają lekką nadwagę lub chcieliby usunąć tłuszcz z konkretnego miejsca na ciele.

Jeśli więc ćwiczysz i stosujesz dietę, a mimo to nie potrafisz pozbyć się brzuszka, lipoliza iniekcyjna ci pomoże.

Jednak istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania preparatu. Dlatego z zabiegu nie skorzystają osoby:

 • cierpiące na choroby nowotworowe,
 • cierpiące na ostre stany zapalne,
 • karmiące piersią,
 • w ciąży,
 • z cukrzycą insulinozależną,
 • z niewydolnością wątroby i nerek,
 • z zaburzeniami krzepliwości krwi,
 • z zaburzeniami odporności.
 • Czy lipoliza iniekcyjna jest bezpieczna?

Tak, lipoliza to zabieg bezpieczny i praktycznie nie powoduje poważnych powikłań. Jedynymi skutkami ubocznymi, które mogą wystąpić po zabiegu, są:

 • zaczerwienienia,
 • drobne bóle,
 • obrzęk,
 • niewielkie krwiaki.

Jednak wszystkie znikają samoistnie już po kilku dniach i w żaden sposób nie zagrażają twojemu zdrowiu.

Dobrze zrobisz, jeśli po ustąpieniu obrzęku rozpoczniesz delikatne masaże w miejscach pozabiegowych. Dzięki temu pomożesz preparatowi w równomiernym rozejściu się po tkance tłuszczowej i wzmocnisz jego działanie.

W dzisiejszej medycynie estetycznej znajdziesz wiele zabiegów, z pomocą których wymodelujesz sylwetkę bezboleśnie i w pełni bezpiecznie. Dzięki artykułowi już wiesz, że jednym z najskuteczniejszych wśród nich jest lipoliza iniekcyjna. Jej rezultaty na pewno pozytywnie cię zaskoczą, gdy zdecydujesz się na zabieg.

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna Warszawa Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. To rozwój nowoczesnej technologii, sprzętu oraz coraz bogatsza wiedza w tej materii, pozwalają w bezpieczny i skuteczny sposób rozprawić się z…

więcej

Medycyna estetyczna

Komórki macierzyste medycyną XXI wieku

Komórki macierzyste są najbardziej pierwotnymi komórkami, które tworzą strukturę organizmu. Ich cechy są tak unikatowe, że terapia z ich zastosowaniem nazywana jest „medycyną XXI wieku”. Skąd się biorą komórki macierzyste? Ze względu na pochodzenie komórek macierzystych, wyróżnia się…

więcej

Medycyna estetyczna

WYPEŁNIACZE SKÓRNE

Policzki, które niegdyś były pełne i młodzieńcze, mogą z czasem tracić objętość i elastyczność w wyniku utraty podskórnej tkanki tłuszczowej na twarzy. Jest to częste zjawisko i naturalna część procesu starzenia, przez co wyglądamy i czujemy się znacznie starsi,…

więcej