Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna

Kriolipoliza

Kriolipoliza powoduje zmiany w obrębie adipocytów (komórek tłuszczowych) prowadzące do ich uśmiercenia, a w konsekwencji do zmniejszenia objętości pewnego fragmentu podskórnego tłuszczu. Jednocześnie wszystkie inne ważne struktury przebiegające w obrębie tkanki podskórnej, takie jak naczynia krwionośne oraz nerwy pozostają praktycznie nienaruszone. Wyniki badań potwierdzają, że już po 1 sesji zabiegowej można uzyskać nawet 25% redukcję grubości obszaru poddanego zabiegowi mierzoną tzw. „caliperem”. Procedura ta może być wykorzystana do usuwania małych, niewymagających zabiegu liposukcji nagromadzeń tłuszczu, oraz jako metoda leczenia nierówności pozostałych np. po urazach czy innych zabiegach.

Trudno określić liczbę oraz czas trwania sesji przed uzyskaniem oczekiwanego efektu, gdyż w zależności od dokładnej struktury śródtkankowej, nieco innej u każdego z nas, tłuszcz może różnie reagować. U jednych pacjentów efekt będzie nieco bardziej intensywny niż u innych.

Czas zabiegu można postarać się możliwie precyzyjnie dostosować indywidualnie do pacjenta, a jego istotą jest zassanie pokrytej specjalną antyzmrożeniową membraną skóry pomiędzy 2 metalowe, chłodzące płytki próżniowej głowicy urządzenia. Powoduje to usunięcie prawie całej energii cieplnej z komórek tłuszczowych, inicjujące tak silne zmiany, że wywołuje obumarcie komórek, a ich zawartość jest stopniowo usuwana fizjologicznymi drogami metabolicznymi, dlatego na finalny efekt trzeba czekać nawet 4-6 tygodni.

Inne polecane artykuły:

Medycyna

Czy terapia zastępcza testosteronem jest dla Ciebie?

Wielu mężczyzn z niskim testosteronem zgłasza poprawę poziomu energii, popędu płciowego i nastroju po leczeniu testosteronem. Jeśli testosteron jest niski, dlaczego nie podnieść go? Nie tak szybko. Niski poziom testosteronu sam w sobie nie wymaga leczenia. Testosteronowa terapia…

więcej

Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna Warszawa Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. To rozwój nowoczesnej technologii, sprzętu oraz coraz bogatsza wiedza w tej materii, pozwalają w bezpieczny i skuteczny sposób rozprawić się z…

więcej

Medycyna estetyczna

Komórki macierzyste medycyną XXI wieku

Komórki macierzyste są najbardziej pierwotnymi komórkami, które tworzą strukturę organizmu. Ich cechy są tak unikatowe, że terapia z ich zastosowaniem nazywana jest „medycyną XXI wieku”. Skąd się biorą komórki macierzyste? Ze względu na pochodzenie komórek macierzystych, wyróżnia się…

więcej

Medycyna estetyczna

WYPEŁNIACZE SKÓRNE

Policzki, które niegdyś były pełne i młodzieńcze, mogą z czasem tracić objętość i elastyczność w wyniku utraty podskórnej tkanki tłuszczowej na twarzy. Jest to częste zjawisko i naturalna część procesu starzenia, przez co wyglądamy i czujemy się znacznie starsi,…

więcej