Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna estetyczna

Rozstępy – jak pokonać je dzięki zabiegom medycyny estetycznej

Rozstępy to nieestetyczne zmiany skórne, które nieco przypominają blizny. Pojawiają się wtedy, gdy nasza waga znacznie wzrasta w szybkim tempie – tak szybkim, że organizm nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości kolagenu i elastyny. Szczególnie narażone na powstawanie rozstępów są kobiety w ciąży – niemalże każda przyszła mama zmaga się z tym przykrym problemem. Całe szczęście rozstępy to nie wyrok. Medycyna estetyczna oferuje nam wiele zabiegów, dzięki którym możemy zapomnieć o nieestetycznych liniach, pojawiających się na brzuchu, udach czy piersiach.

Czym są rozstępy


Mianem rozstępów określa się wrzecionowate pasma nieowłosionej, pomarszczonej skóry. Powstają one, gdy w wyniku nagłego wzrostu wagi skóra jest rozciągana poza granice swojej naturalnej elastyczności, w wyniku czego pęka i wypełnia się tkanką bliznowatą. Wkrótce po pojawieniu się, rozstępy są czerwone, wypukłe i mocno nabrzmiałe. Dopiero po około pół roku od pojawienia się, tkanka zapada się i zmienia kolor na perłowobiały.

Rozstępy pojawiają się tam, gdzie nasze ciało w pierwszej kolejności się powiększa – w przypadku kobiet w ciąży będzie to przede wszystkim brzuch i piersi. U kulturystów, którzy w krótkim tempie zwiększają masę mięśniową, mogą to być ramiona lub uda. Osoby, które w wyniku braku aktywności lub błędów żywieniowych szybko przybrały na wadze, mogą uskarżać się na rozstępy na brzuchu, biodrach, ramionach, pośladkach, pod pachami czy na piersiach.

Medycyna estetyczna w walce z rozstępami


Najskuteczniejszą metodą na zredukowanie, a nawet całkowite usunięcie rozstępów, jest medycyna estetyczna. Zabiegi kosmetyczne, które mogą stanowić dobre narzędzie w profilaktyce rozstępów, w przypadku istniejących już zmian, zwykle się nie sprawdzają. Do najpopularniejszych metod w walce rozstępami zalicza się:

  • Laserowe usuwanie rozstępów – podczas zabiegu powierzchnia rozstępów uszkadzana jest przy pomocy wiązki światła. Niemalże natychmiast po zabiegu, na skórze rozpoczynają się procesy regeneracyjne, dzięki którym, na miejscu rozstępów pojawia się nowa warstwa zdrowej skóry.
  • Karboksyterapia – zabieg polega na wprowadzaniu pod skórę dwutlenku węgla, który usprawnia krążenie krwi oraz tlenu, a także stymuluje fibropasty do produkcji kolagenu. Pod wpływem karboksyterapii rozstępy przyciemniają się do odcienia zdrowej skóry, dzięki czemu stają się mniej widoczne. W terapii rozstępów wykorzystuje się również mezoterapię igłową lub bezigłową, czyli zabiegi polegające na wstrzykiwaniu lub podawaniu w głębokie warstwy skóry substancji odżywczych.

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna Warszawa Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. To rozwój nowoczesnej technologii, sprzętu oraz coraz bogatsza wiedza w tej materii, pozwalają w bezpieczny i skuteczny sposób rozprawić się z…

więcej

Medycyna estetyczna

Komórki macierzyste medycyną XXI wieku

Komórki macierzyste są najbardziej pierwotnymi komórkami, które tworzą strukturę organizmu. Ich cechy są tak unikatowe, że terapia z ich zastosowaniem nazywana jest „medycyną XXI wieku”. Skąd się biorą komórki macierzyste? Ze względu na pochodzenie komórek macierzystych, wyróżnia się…

więcej

Medycyna estetyczna

WYPEŁNIACZE SKÓRNE

Policzki, które niegdyś były pełne i młodzieńcze, mogą z czasem tracić objętość i elastyczność w wyniku utraty podskórnej tkanki tłuszczowej na twarzy. Jest to częste zjawisko i naturalna część procesu starzenia, przez co wyglądamy i czujemy się znacznie starsi,…

więcej