Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna – tylko moda czy realna pomoc w likwidacji problemów intymnych?

Choć wiele osób wciąż traktuje zabiegi upiększające za fanaberię lub luksus dla wybranych, to jednak stają się one w coraz większym stopniu dostępne, a przez to coraz powszechniej akceptowane. Jednak ginekologia estetyczna to dziedzina wciąż mało znana i budząca wiele emocji. Czy korekta wyglądu miejsc intymnych kobiety to kolejna moda, czy może nowoczesna metoda na poprawę jakości życia kobiet?

Na czym polegają zabiegi i kto z nich korzysta?

Jako dział medycyny estetycznej, ginekologia plastyczna wykonywana jest przez lekarzy w specjalistycznych klinikach. Zabiegi są małoinwazyjne i polegają głównie na korekcie wyglądu i poprawie funkcjonalności narządów płciowych kobiety. Większość zabiegów przeprowadzana jest z wykorzystaniem technologii laserowej, najczęściej pod znieczuleniem miejscowym. Po zabiegu pacjentki nie wymagają długiej rekonwalescencji, występuje także minimalne ryzyko powikłań.
Kobiety decydujące się na zabiegi plastyczne miejsc intymnych mają różną motywację i powody, jednak te najczęstsze to przede wszystkim:
• Brak satysfakcji z życia seksualnego,
• Niezadowolenie z wyglądu miejsc intymnych,
• Nietrzymanie moczu pojawiające się po porodzie lub podczas menopauzy,
• Nawracające infekcje i suchość pochwy wynikające ze zmniejszenia napięcia tkanek.

Najpopularniejsze zabiegi

Większość placówek przeprowadzających plastykę narządów płciowych u kobiet oferuje mało inwazyjne zabiegi. Zaliczyć do nich można przede wszystkim:

LASEROWE OBKURCZANIE POCHWY. Zabieg ten ma na celu poprawę elastyczności pochwy. Przeprowadzany jest on u kobiet cierpiących na zespół rozluźnienia pochwy, który pojawia się w okresie menopauzy lub po porodzie. Efektem zabiegu jest zwiększenie produkcji kolagenu oraz glikogenu w tkankach pochwy odpowiedzialnych za napięcie i nawilżenie narządu. Zabieg wpływa więc nie tylko na poprawę satysfakcji seksualnej kobiety, ale również na mniejszą podatność na infekcje. Przeprowadza się go także w celu likwidacji problemu wysiłkowego nietrzymania moczu.

LIFTING KROCZA polega na założeniu specjalnych, całkowicie wchłanianych nici Vaginal Narrower na tkanki krocza w celu zwężenia wejścia pochwy i poprawy estetyki zewnętrznych narządów płciowych.

POWIĘKSZANIE WARG SROMOWYCH za pomocą kwasu hialuronowego ma na celu poprawę ich jędrności i wyglądu, zwiększenie ich poziomu nawilżenia oraz poprawę jakości życia seksualnego kobiety.

POWIĘKSZANIE PUNKTU G polega na wstrzyknięciu w jego okolicy kwasu hialuronowego, a jego efektem jest zwiększenie doznań kobiety podczas aktu seksualnego.

Problemy intymne kobiet wynikające z naturalnych zmian zachodzących w ich ciele, były dotychczas bagatelizowane przez medycynę i niedostrzegane przez społeczeństwo. Tymczasem bywają one niejednokrotnie przyczyną kompleksów i fizycznych dolegliwości, uniemożliwiających czerpanie pełnej satysfakcji z życia seksualnego. Nowoczesne zabiegi w ramach ginekologii estetycznej dają kobietom szansę na lepszą jakość życia nawet w starszym wieku poprzez przywrócenie im poczucia własnej wartości i atrakcyjności.

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna Warszawa Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. To rozwój nowoczesnej technologii, sprzętu oraz coraz bogatsza wiedza w tej materii, pozwalają w bezpieczny i skuteczny sposób rozprawić się z…

więcej

Medycyna estetyczna

Komórki macierzyste medycyną XXI wieku

Komórki macierzyste są najbardziej pierwotnymi komórkami, które tworzą strukturę organizmu. Ich cechy są tak unikatowe, że terapia z ich zastosowaniem nazywana jest „medycyną XXI wieku”. Skąd się biorą komórki macierzyste? Ze względu na pochodzenie komórek macierzystych, wyróżnia się…

więcej

Medycyna estetyczna

WYPEŁNIACZE SKÓRNE

Policzki, które niegdyś były pełne i młodzieńcze, mogą z czasem tracić objętość i elastyczność w wyniku utraty podskórnej tkanki tłuszczowej na twarzy. Jest to częste zjawisko i naturalna część procesu starzenia, przez co wyglądamy i czujemy się znacznie starsi,…

więcej