Zabiegi

Sprawdzone i skuteczne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna

Sculptra – Kwas L-polimlekowy

Kwas L-polimlekowy Sculptra można określić jako środek wolumetryczny, ponieważ wyrównuje on głębokie zmarszczki i fałdy oraz uzupełnia ubytki w objętości twarzy, będące następstwem procesu starzenia. Kwas L-polimlekowy jest substancja, której działanie polega na pobudzaniu tkanek twarzy pacjenta do produkcji własnego kolagenu, który uzupełnia niedobory w skórze. Zapewnia to naturalnie wyglądający efekt.

Sculptra jest dyskretną metodą, której efekty pojawiają się stopniowo. Pełna korekcja wymaga zazwyczaj wykonania 2-3 zabiegów, a rezultaty wyglądają bardzo naturalnie, powinny być widoczne po około 6 tygodniach. Badania kliniczne wykazały, że efekt działania preparatu może się utrzymywać przez ponad 2 lata, to jest znacznie dłużej niż w przypadku innych metod korekcji.

Preparat jest bardzo dobrze tolerowany od 1999 roku na świecie wykonano nim ponad 150 000 zabiegów. Główny składnik preparatu to kwas L-polimlekowy, jest stosowany w medycynie od ponad 30 lat. Jest to substancja nie szkodliwa dla organizmu i dobrze tolerowana. Przed zabiegiem nie jest konieczne przeprowadzanie testów alergicznych.

Preparat  można stosować do korekcji różnych partii twarzy:

  • Głębokich fałdów, jakie tworzą się między nosem o ustami (zmarszczek nosowo-wargowych)
  • Bruzd w kącikach ust
  • Zapadniętych policzków
  • Zmarszczek na policzkach i podbródku
  • Okolic kości policzkowych

Polecane kliniki: