Zabiegi

Sprawdzone i skuteczne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa czy bezigłowa – który z zabiegów jest skuteczniejszy?

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega on na wstrzykiwaniu w głębokie warstwy skóry substancji odżywczych, niemożliwych do dostarczenia wraz z kremami, balsamami czy maseczkami (ich działanie ogranicza się do wierzchnich warstw skóry). Co ważne, mezoterapię przeprowadza się na niemalże każdym obszarze ciała, nawet na skórze głowy czy wyjątkowo delikatnej okolicy oczu. W zależności od wykorzystanych substancji mezoterapia pozwala na osiągnięcie wielorakich efektów. Przy jej pomocy możemy znacznie poprawić i odmłodzić wygląd skóry, zmniejszyć cellulit i nagromadzoną tkankę tłuszczową, a nawet pobudzić wzrost włosów. W gabinetach medycyny estetycznej dostępne są dwa rodzaje mezoterapii – igłowa i bezigłowa. Czym różnią się te zabiegi? Który z nich jest skuteczniejszy? Zapraszamy do lektury!

Mezoterapia – wskazania do zabiegu

Pomimo tego, że mezoterapia igłowa i bezigłowa różnią się sposobem dostarczania koktajli odżywczych w głąb skóry, wskazania do obydwu zabiegów są takie same. Wśród najważniejszych z nich wymienia się:

  • objawy starzenia się skóry, takie jak zmarszczki i bruzdy, utrata gęstości i elastyczności, opadający owal twarzy;
  • wrażenie zmęczonej, poszarzałej, odwodnionej skóry;
  • podkrążone, zasinione oczy;
  • trądzik oraz blizny potrądzikowe;
  • przebarwienia skórne;
  • rozstępy skórne;
  • cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej;
  • nadmierne wypadanie włosów lub łysienie.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu w skórę substancji odżywczych w sposób klasyczny – przy wykorzystaniu cieniutkiej igły. Nakłucia wykonuje się na głębokość około 3 milimetrów, w odstępach 0,5 – 1 centymetra. Naruszanie ciągłości skóry może powodować pewien dyskomfort, dlatego mezoterapię igłową najczęściej przeprowadza się po miejscowym znieczuleniu wybranego obszaru ciała (zwykle przy pomocy kremu znieczulającego).

Zabieg ten uznawany jest za wyjątkowo uniwersalny. Mezoterapię igłową przeprowadza się na skórze twarzy, szyi, dekoltu, skórze głowy oraz całego ciała.

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa, w przeciwieństwie do klasycznego wariantu, nie narusza ciągłości skóry – podczas zabiegu nie jest ona nakłuwana, a pacjent nie odczuwa bólu czy dyskomfortu. Jak zatem substancje odżywcze przedostają się w głąb skóry? W tym celu wykorzystuje się nieinwazyjne metody zwiększające przepuszczalność naskórka takie jak impulsy elektryczne, laser czy drenaż limfatyczny.

Mezoterapia bezigłowa wykorzystywana jest do zabiegów przeprowadzanych na skórze twarzy i ciała. Metody tej nie stosuje się zaś w przypadku terapii skóry głowy.

Polecane kliniki: