Zabiegi

Sprawdzone i skuteczne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Ginekologia estetyczna

Labioplastyka

Labioplastyka to korekta warg sromowych, zabieg z zakresu ginekologii estetycznej.

Zabieg polega na modelowaniu warg sromowych u kobiet, czyli zmniejszeniu lub zwiększeniu ich wielkości. Do prawidłowej oceny wielkości warg sromowych mniejszych konieczna jest ocena ich stosunku do warg sromowych większych i łechtaczki.

Labioplastyka przeprowadzana jest już od wielu lat, dopiero jednak w ostatnich latach jest o niej szczególnie głośno i zyskała na popularności wśród zabiegów z ginekologii estetycznej. Obecnie w tym celu są stosowane w klinikach dwie metody: cięcia chirurgicznego lub przy użyciu lasera.

Labioplastyka przeznaczona jest dla kobiet w każdym wieku, a szczególnie popularna wśród młodych i w średnim wieku kobiet. Polecany jest głównie dla pań,  które cierpią z powodu dużej asymetrii warg sromowych, która powoduje problemy z utrzymaniem higieny osobistej, uprawianiem sportów oraz dla tych kobiet, które odczuwają dyskomfort lub  problem przy współżyciu.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem pacjentka powinna wykonać niezbędne badania krwi oraz wysoce wskazany jest posiew bakteriologiczny z kanału szyjki macicy. Należy pamiętać, że zabieg powinien być wykonany tuż po miesiączce, a bezwzględnym przeciwwskazaniem jest ciąża oraz infekcja pochwy i/lub sromu.

Przyczyną powstawania deformacji warg sromowych mogą być uwarunkowania genetyczne, uszkodzenia powstające na skutek porodów naturalnych, jak również mogą być związane z naturalnym, procesem starzenia się tej okolicy ciała.

Labioplastyka przeprowadzana jest w znieczuleniu podpajęczynówkowym lub ogólnym i trwa około godziny. Jest to zabieg małoinwazyjny, poprawiający wygląd, oraz komfort pacjentek.

Polecane kliniki: