Zabiegi

Sprawdzone i skuteczne zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Chirurgia plastyczna

Powiększanie piersi tłuszczem

Przeznaczeniem zabiegu jest poprawa kształtu i wielkości biustu bez konieczności stosowania implantów piersi. W niektórych przypadkach jednak, najlepszy efekt daje powiększenie piersi przez połączenie metod: implantu oraz przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej.

Celem operacji jest uzyskanie symetrycznych, proporcjonalnych do sylwetki i atrakcyjnych estetycznie piersi.

Powiększanie piersi tłuszczem wykonywane jest najczęściej u pacjentek obdarzonych małym biustem, z asymetrią piersi, zniekształceniami pooperacyjnymi lub deficytem objętości w górnym biegunie piersi, u których zachowana jest dobra jędrność skóry.

Zakres zabiegu zazwyczaj umożliwia powiększenie piersi od pół do jednej miseczki.

Po przeprowadzeniu wywiadu, wysłuchaniu oczekiwań i zbadaniu pacjentki, dr Pietrasik proponuje możliwe sposoby operacji,  ostateczną decyzję pozostawiając pacjentce. W czasie konsultacji omawiane są m.in.: metoda powiększenia piersi, planowana objętość tkanki tłuszczowej do przeszczepienia, miejsca z których będzie można pozyskać tkankę tłuszczową do przeszczepu oraz możliwe powikłania.

Operacja  przeprowadzana jest w analgosedacji (znieczulenie ogólne dożylne bez intubacji).

Tkanka tłuszczowa pobierana jest na zasadach liposukcji. Po sterylnym przygotowaniu, zostaje wprowadzona podskórnie do piersi, przy pomocy kaniul.

Czas trwania operacji waha się od 1 do 2 h, w zależności od zakresu powiększenia i dostępności tkanki tłuszczowej. Najczęściej pacjentki opuszczają klinikę w dniu zabiegu.

Powrót do normalnej aktywności zawodowej następuje po 3-7 dniach od zabiegu, natomiast ćwiczenia sportowe można wznowić po 1 miesiącu.

Przez 6-8 tygodni po zabiegu należy stosować biustonosz elastyczny.

Uzyskany efekt jest długotrwały choć nie jest permanentny. Normą wynikającą ze specyfiki tej metody jest częściowe (30-50%) wchłonięcie się przeszczepionej tkanki, co może wymagać dodatkowego zabiegu w okresie do 6 miesięcy. Ciąże i zmiana masy ciała mogą mieć wpływ na uzyskany  efekt zabiegu.

Polecane kliniki: