Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna estetyczna

Zadbaj o wygląd skóry po zimie

Zastrzyk energii po zimie? Sprawdź jakie zabiegi warto wykonać, aby wyglądać świeżo i promiennie!

Zimowa aura nie sprzyja zachowaniu zdrowia i pięknego wyglądu skóry. Zwłaszcza posiadaczki suchej i wrażliwej cery mogą narzekać na podrażnienia i nadmierne wysuszenie, spowodowane przez niskie temperatury, zimny wiatr i zbyt suche powietrze w pomieszczeniach.

Dłuższe dni i coraz więcej promieni słonecznych, zwiastujących rychłe nadejście wiosny sprzyjają odświeżeniu i rewitalizacji zmęczonej długą zimą skóry. Aby osiągnąć najlepszy efekt i już od pierwszych dni wiosny cieszyć się promienną, pełną blasku cerą warto zdecydować się na wykonanie profesjonalnego zabiegu w gabinecie kosmetycznym. Nie da się ukryć, że nawet najlepszej jakości krem nie zastąpi fachowych produktów, używanych w salonach. Dzięki znacznie większemu stężeniu składników odżywczych oraz nowoczesnym technologiom, profesjonalne preparaty w szybki sposób zapewnią Ci oczekiwany efekt.

Aby Twoja skóra otrzymała dokładnie to, czego potrzebuje warto dostosować rodzaj zabiegu do jej aktualnych potrzeb, rodzaju oraz wieku. Tylko skrojona na miarę pielęgnacja daje gwarancję imponujących rezultatów.

Jeśli nie wiesz jaki zabieg byłby dla Ciebie najlepszy, przeczytaj rady naszych ekspertów i ciesz się piękną, zdrową cerą i doskonałym samopoczuciem.

  • Postaw na gruntowne oczyszczanie. Po zimie dokładne oczyszczenie skóry z zalegającej warstwy martwego naskórka jest wręcz niezbędne. Doskonałym zabiegiem, stworzonym specjalnie do tego celu z całą pewnością będzie peeling kawitacyjny. Kawitacja wykorzystuje fale ultradźwiękowe w celu dokładnego usunięcie zrogowaciałego naskórka i zalegającej wydzieliny gruczołów łojowych. Co ważne, w przeciwieństwie do tradycyjnego, manualnego oczyszczania skóry, peeling kawitacyjny nie powoduje podrażnień, dlatego będzie odpowiedni nawet dla cienkiej, delikatnej cery. Po zabiegu skóra stanie się gładka, widocznie rozjaśniona i miękka, a Ty będziesz wyglądała, jakbyś właśnie wróciła z długiego urlopu.
  • Zadbaj o regeneracja i odżywienie. Zmęczona po zimie, szara cera potrzebuje w tym szczególnym okresie dodatkowej porcji energii. Dzięki zabiegowi mezoterapii bezigłowej w głąb skóry zostaje wprowadzony prawdziwy witaminowy koktajl. Poprzez działanie w jej głębokich warstwach, taka mieszanka napełni skórę wspaniałym blaskiem, przywróci sprężystość i elastyczność, zwiększy również metabolizm komórkowy i usprawni mikrokrążenie. Substancje aktywne dobierane są indywidualnie, biorąc pod uwagę potrzeby klienta.
  • Nie zapominaj o rozjaśnieniu przebarwień i dotlenieniu skóry. Taki efekt zapewni Ci profesjonalny zabieg kosmetyczny z użyciem produktów bogatych w witaminę C. Jego rezultatem będzie wzmocnienie naczyń krwionośnych i włókien sprężystych, regeneracja, zwłaszcza najbardziej suchych partii twarzy oraz rozjaśnienie przebarwień. Witamina C jest również bardzo silnym przeciwutleniaczem, niszczącym wolne rodniki, czyli substancje, odpowiadające za przedwczesne starzenie skóry. Jeśli Twoja cera potrzebuje gruntownego odświeżenia i ochrony – zabieg z witaminą C będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna Warszawa Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. To rozwój nowoczesnej technologii, sprzętu oraz coraz bogatsza wiedza w tej materii, pozwalają w bezpieczny i skuteczny sposób rozprawić się z…

więcej

Medycyna estetyczna

Komórki macierzyste medycyną XXI wieku

Komórki macierzyste są najbardziej pierwotnymi komórkami, które tworzą strukturę organizmu. Ich cechy są tak unikatowe, że terapia z ich zastosowaniem nazywana jest „medycyną XXI wieku”. Skąd się biorą komórki macierzyste? Ze względu na pochodzenie komórek macierzystych, wyróżnia się…

więcej

Medycyna estetyczna

WYPEŁNIACZE SKÓRNE

Policzki, które niegdyś były pełne i młodzieńcze, mogą z czasem tracić objętość i elastyczność w wyniku utraty podskórnej tkanki tłuszczowej na twarzy. Jest to częste zjawisko i naturalna część procesu starzenia, przez co wyglądamy i czujemy się znacznie starsi,…

więcej