Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna estetyczna

Terapia falą akustyczną na cellulit

Według badań naukowych od 85% do 95% kobiet cierpi na cellulit na różnych etapach życia. Zazwyczaj cellulit występuje na biodrach, pośladkach, brzuchu i udach, u kobiet i mężczyzn już w okresie dojrzewania.

Chociaż na rynku jest wiele kremów i peelingów, które obiecują walkę z uporczywą dolegliwością skóry, często są one drogie i nieskuteczne.

Twardy cellulit, często spotykany u młodszych klientów, jest jednym z pierwszych objawów rozwoju cellulitu, który może pojawić się już w wieku młodzieńczym. Jest wyboista, często przypomina skórkę pomarańczową i nie przesuwa się ani nie zmienia wraz z ruchem ciała. Wyraźnie widać , że obrzęk cellulitu jest zwykle wynikiem kilku problemów zdrowotnych.

Trudny do leczenia, wywoływany przez problemy z krążeniem i zatrzymanie płynów. Widoczny najczęściej na udach, kolanach i łydkach, obrzęk cellulitu może powodować utratę określonego kształtu nóg.

W gabinecie medycyny estetycznej można ukierunkować objawy przedmiotowe i podmiotowe chorób skóry. Terapia falą akustyczną (AWT) wykorzystuje energię akustyczną, aby zapewnić dwutorowe podejście do eliminacji cellulitu.

Energia akustyczna przekształcona w ciepło skutecznie rozkłada złogi tłuszczu pod skórą. Jednocześnie pobudza to produkcję kolagenu i drenaż limfatyczny, naturalnie poprawiając koloryt i teksturę skóry poddanej zabiegowi .

Uzupełniony wzmocnionymi tkankami łącznymi, niesławne wgłębienia są zmniejszone, ponieważ zapobiega się przedostawaniu się złogów cellulitu do tworzenia wypukłości.

Terapia Falą Akustyczną to wszechstronny zabieg, który jest często stosowany w obszarach ze skłonnością do cellulitu i upartego tłuszczu. Obejmuje to między innymi wewnętrzną i zewnętrzną część ud, pośladki, torby na siodło, biodra i brzuch.

Inne polecane artykuły: