Artykuły

Światowe trendy i nowe technologie w medycynie

Medycyna estetyczna

Spektakularne odmłodzenie skóry bez skalpela? Poznaj niezwykłe możliwości lasera Fraxel re:pair.

Która z nas nie marzy o pięknej, nieskazitelnej cerze bez zmarszczek, przebarwień i blizn po trądziku? Jeśli chcesz osiągnąć spektakularny efekt odmłodzenia i regeneracji skóry, sięgnij po nowoczesny, innowacyjny zabieg laserem Fraxel re:pair!

Czym jest Fraxel re:pair i dlaczego jest tak skuteczny?

Fraxel re:pair to laser, który cieszy się ogromnym powodzeniem na całym świecie. To inny niż wszystkie laser CO2, służący do powierzchniowej i głębokiej, mało inwazyjnej mikroablacji skóry. Efekty zabiegu są trwałe i co najważniejsze – widoczne już na pierwszy rzut oka!

Dzięki zabiegom z użyciem lasera Fraxel re:pair wiele osób odzyskuje pewność siebie, radość życia i atrakcyjny wygląd. Fraxel jest doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie inne metody i środki zawiodły. Doskonale sprawdzi się nawet w przypadku głębokich, zanikowych blizn potrądzikowych, widocznych bruzd i zmarszczek, zmian barwnikowych czy naczyniowych. Co ważne – z reguły, aby osiągnąć upragnione rezultaty wystarczy jedynie jeden zabieg!

Zabiegi z użyciem lasera Fraxel re:pair należą do najbezpieczniejszych wśród zabiegów laserowych. Przed wprowadzeniem urządzenia do sprzedaży, przez 3 lata rzetelnie testowano jego możliwości oraz bezpieczeństwo w najlepszych amerykańskich klinikach. Kilka tysięcy wykonanych zabiegów potwierdziło wyjątkową, wielopoziomową skuteczność lasera.

Bardzo istotny jest również fakt, że okres rekonwalescencji po zabiegu jest stosunkowo niedługi, a ryzyko powikłań minimalne. Sam zabieg trwa około 30 minut.

Jak wygląda zabieg laserem Fraxel re:pair?

Zanim zdecydujesz się na zabieg, powinnaś skonsultować się z doświadczonym lekarzem, który potwierdzi zasadność użycia lasera.

Przed rozpoczęciem zabiegu na twarz aplikuje się specjalny krem znieczulający. Dodatkowo, stosuje się również chłodny nawiew, który zmniejsza nieprzyjemne odczucia w trakcie trwania właściwej procedury. Takie znieczulenie w przypadku większości pacjentów jest absolutnie wystarczające. Podczas samego zabiegu lekarz kilkukrotnie przesuwa głowicę lasera przez zaplanowany obszar leczenia. Poprzez wybór energii impulsu dermatolog decyduje o głębokości aplikacji, w zależności od wskazań, potrzeb i oczekiwanych rezultatów. Bezpośrednio po zabiegu zazwyczaj pojawia się niewielkie krwawienie w postaci pojedynczych kropelek. Nie trwa ono jednak dłużej niż kilka minut. Skóra jest zazwyczaj obrzęknięta, obrzęk ten mija jednak w ciągu najbliższych kilku dni. Proces rekonwalescencji nie trwa z reguły dłużej niż 5-7 dni. Po upływie tego czasu można wrócić do normalnego funkcjonowania, pamiętając o zaleceniach lekarza (takich jak np. wysoka ochrona przeciwsłoneczna).

Wspaniałe efekty

Choć niektórym kobietom trudno w to uwierzyć, efekty zabiegu laserem Fraxel re:pair są naprawdę imponujące! Pierwsze rezultaty można zobaczyć już około 7 dni po zabiegu (większe napięcie skóry, wyrównanie jej kolorytu oraz ujednolicenie powierzchni). Jednak na te najbardziej spektakularne będzie trzeba poczekać około sześciu miesięcy. Wszystko za sprawą długofalowej naprawy włókien kolagenu, który wypełnia od wewnątrz zmarszczki i bruzdy. Efekt odmłodzenia utrzymuje się latami i jest absolutnie wart krótkotrwałych niedogodności, towarzyszących zabiegowi.

Inne polecane artykuły:

Medycyna estetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej w Warszawie

Medycyna estetyczna Warszawa Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. To rozwój nowoczesnej technologii, sprzętu oraz coraz bogatsza wiedza w tej materii, pozwalają w bezpieczny i skuteczny sposób rozprawić się z…

więcej

Medycyna estetyczna

Komórki macierzyste medycyną XXI wieku

Komórki macierzyste są najbardziej pierwotnymi komórkami, które tworzą strukturę organizmu. Ich cechy są tak unikatowe, że terapia z ich zastosowaniem nazywana jest „medycyną XXI wieku”. Skąd się biorą komórki macierzyste? Ze względu na pochodzenie komórek macierzystych, wyróżnia się…

więcej

Medycyna estetyczna

WYPEŁNIACZE SKÓRNE

Policzki, które niegdyś były pełne i młodzieńcze, mogą z czasem tracić objętość i elastyczność w wyniku utraty podskórnej tkanki tłuszczowej na twarzy. Jest to częste zjawisko i naturalna część procesu starzenia, przez co wyglądamy i czujemy się znacznie starsi,…

więcej